مطالب داغ
جوانترین میلیاردرهای جهان/تصاویر
 اين قشر از ثروتمندان جهان همانند ديگر ثروتمندان صاحب پول،‌شهرت و موقعيت هاي بسيار عالي هستند اما نسبت به آنها يک مزيت ...
رادیوفردا و ماجرای دوست دخترهای فتنه گران ۸۸ !
 مستند قربانیان ۸۸ با حداکثر توان و با شدتی کم نظیر از سوی رادیوفردا ، فتنه ی ۸۸ را با محور تحریک ...
Inksaver v2.0.500.0061
  The best way to save ink while maintaining print qualityInkSaver 2.0 allows you to control the amount of ink used by your ...
آیا تست بارداری قابل اعتماد است؟
    آمار نشان می‌دهد بیش از ۲ میلیون تست بارداری در داروخانه‌ها به فروش می‌رسداین تست‌ها با اندازه‌گیری میزان نوعی هورمون‌ بارداری تا ...
تبادل میدان‌های انرژی و آگاهی در شرایط هیپنوتیزم‌درمانی
  تبادل میدان‌های انرژی و آگاهی در شرایط هیپنوتیزم‌درمانی ...

مراقب این ۶ اشتباه رایج آرایشی باشید

دسته بندی: آموزش | توسط: یاسین قاسمی | در تاریخ: ۱۱ بهمن, ۱۳۹۴

ما آرایش می کنیم تا زیباتر و جذاب تر از قبل به چشم آییم اما یک اشتباه کوچک در شیوه آرایش، نه تنها شما را زیباتر نمی کند بلکه زیبایی طبیعی تان را نیز از بین می برد. بنابراین آرایش تان باید به گونه ای باشد که کسی متوجه آن نشود. در اینجا ۷ اشتباهی که خانم ها در آرایش خود انجام می دهند را به اشتراک گذاشته ایم.

۱٫ کرم پودر روشن تر از رنگ پوست

مراقب این 6 اشتباه رایج آرایشی باشید
مصرف کرم پودر روشن تر از رنگ پوست، آرایش شما را غیر طبیعی نشان می دهد، گویی یک ماسک به صورت خود زده اید. بهترین رنگ کرم پودر رنگی مشابه با رنگ پوست تان است. برای امتحان می توانید اول مقداری از آن را به گونه های خود بزنید، اگر به پوست شما نشست، کل صورت تان را با آن بپوشانید.

در تصویر بالا، سونام کاپور (سمت چپ) کرم پودری روشن تر از رنگ پوست اش استفاده کرده است که خیلی جذاب به نظر نمی رسد، در حالی که در تصویر دیگر کرم پودری مشابه رنگ پوست صورت اش انتخاب کرده و دیگر مانند تصویر قبل تو ذوق نمی زد.


۲٫ ترکیب نکردن سایه چشم

مراقب این 6 اشتباه رایج آرایشی باشید
اگر برای سایه چشم خود از چند رنگ مختلف، به خصوص رنگ های دودی، استفاده می کنید، بهتر است آنها را به خوبی با هم ترکیب کنید طوری که مرز بین آنها نامشخص باشند.

ترکیب نکردن سایه های رنگی، نه تنها چشم شما را جذاب تر از قبل نمی کند بلکه ظاهری نامرتب به آن می دهد، درست مانند آنچه در تصویر سمت راست برای کرینا کاپور اتفاق افتاده است، در حالی که سونام کاپور در ترکیب کردن سایه چشم دودی و طلایی اش، حرفه ای عمل کرده است.


۳٫ خط لب تیره تر از رژ لب

مراقب این 6 اشتباه رایج آرایشی باشید
استفاده از خط لب تیره تر از رنگ لب هایتان نه تنها هیچ زیبایی ندارد بلکه سن شما را هم بیشتر از قبل نشان می دهد. پس یادتان باشد که خط لب شما هیچوقت نباید تیره تر از رنگ رژ لب هایتان باشد. اگر می خواهید لب هایتان طبیعی و در عین حال زیبا به چشم آید، خط لب تان را به خوبی با رژ لب تان ترکیب کنید.

همان طور که می بینید در تصویر سمت چپ، خط لب آمیشا پاتل، به دلیل آنکه روشن تر از رنگ لبانش است، تو ذوق می زند در حالی که آرایش خوب لب های آیشواریا رای بر زیبایی اش افزوده است.


۴٫ حالت غیر طبیعی ابرو

مراقب این 6 اشتباه رایج آرایشی باشید
حالت ابروهای شما می تواند بر تمام صورت تان تاثیر بگذارد. ابروهای بلند و کشیده چشم های شما را جذاب تر نشان می دهند، در حالی که ابروهای کوتاه، تاثیری بالعکس دارند. از طرف دیگر ابروهای خیلی پهن و تیره یا خیلی نازک و روشن نیز تمرکز را از چشم های شما بر می دارند و به سمت ابروهایتان می برند که چندان چنگی به دل نمی زند. پس کاری که شما باید بکنید این است که بگذارید ابروهایتان همان حالت طبیعی خود را داشته باشند.

ابروهای کانگانا رانوت (تصویر بالا) هر آرایشگری را وحشت زده می کند در حالی که حالت ابروهای او در فیلمی که اخیرا بازی کرده است، جبران قبل را کرده و بر زیبایی او افزوده است.


۵٫ فاصله انداختن میان خط چشم بالا و پایین

مراقب این 6 اشتباه رایج آرایشی باشید
خط چشمی که برای بالا و پایین چشم هایتان می زنید باید تا حد ممکن نزدیک به هم باشند. اگر بین آنها فاصله افتد، حالت چشم هایتان را تغییر داده و جذابیت شان را از بین می برد. اگر به تصور کیت میدلتون (تصویر بالا) نگاهی بیاندازید خواهید دید که او بین خط چشمهایش کمی فاصله انداخته است در حالی که دیا میرزا خوب می دانسته برای این که چشم هایش جذاب تر از قبل به نظر آیند، چه باید کند.


۶٫ مژه مصنوعی سنگین

مراقب این 6 اشتباه رایج آرایشی باشید

استفاده از مژه های مصنوعی پر پشت و سنگین تنها چشم های شما را خواب آلود و خسته نشان می دهند. اگر می خواهید تمرکز را بر چشم هایتان بگذارید، حواستان باشد که مژه های مصنوعی که انتخاب می کنید، سبک باشند تا چشم هایتان را باز نگه دارند.

انوشکا شرما در انتخاب مژه مصنوعی بد شانسی آورده است در حالی که زویی دشانل به خوبی می دانسته چگونه چشم های خود را جذاب تر از قبل سازد.
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Technorati
  • Reddit
  • Yahoo Buzz
  • StumbleUpon

» تبلیغــات