مطالب داغ
تبلیغ مشروبات الکلی در رستوران های شمال شهر تهران + عکس
  به گزارش پایگاه ۵۹۸، چندی است که برخی از رستوران های شمال شهر تهران در تراکت ها و تبلیغات ...
وضعیت حجاب در خیابان های دیروز و امروز ایران
 
Portable BearShare 7.0 | 14,7 MB

BearShare is a popular Gnutella-based file sharing application from Free Peers, Inc. Intuitive design, millions of users, safety features and quick setup. BearShare utilizes a completely decentralized peer to peer network, and is the most advanced file sharing application around. Similar to the popular Napster service, it enables the sharing, searching, and downloading of MP3 music files. BearShare also lets users share and search for all types of computer files, including mp3, video, images, software, text documents. etc.


Download music and video files with this peer-to-peer program. BearShare offers advanced search filtering as well as a family filter, which lets you block adult content. You can "swarm" width="90px" height="90px" />  BearShare is a popular Gnutella-based file sharing application from Free Peers, Inc. Intuitive design, millions of users, safety features and quick setup. ...

دانلود فیلم هندی ۱۳B 2009
  دانلود فیلم هندی 13B 2009 سایت رسمی فیلمتك لینك دانلود فیلم با حجم 704 مگhttp://rapidshare.com/files/216990971/13B.2009DVDRip_GLOOMX.com_.avi.001http://rapidshare.com/files/216989397/13B.2009DVDRip_GLOOMX.com_.avi.002http://rapidshare.com/files/216989398/13B.2009DVDRip_GLOOMX.com_.avi.003http://rapidshare.com/files/216989384/13B.2009DVDRip_GLOOMX.com_.avi.004http://rapidshare.com/files/216990915/13B.2009DVDRip_GLOOMX.com_.avi.005http://rapidshare.com/files/216991044/13B.2009DVDRip_GLOOMX.com_.avi.006http://rapidshare.com/files/216990940/13B.2009DVDRip_GLOOMX.com_.avi.007http://rapidshare.com/files/216987301/13B.2009DVDRip_GLOOMX.com_.avi.008gloomx.comhttp://www.megaupload.com/?d=GYXY7FD9http://www.megaupload.com/?d=P7J1LBBIhttp://www.megaupload.com/?d=71IQMYQ4http://www.megaupload.com/?d=9AWUJ06Xhttp://www.megaupload.com/?d=GONKZQA6http://www.megaupload.com/?d=RE561ML7http://www.megaupload.com/?d=MWWSMG0Vhttp://www.megaupload.com/?d=KC1SZD4Qgloomx.com
ضریب هوشی (IQ)، بازیگران و افراد مشهور‎
  شاید برای اكثر ما جالب باشه كه بدانیم شخصیت‌های مشهور و دانشمندانی كه در كتب درسی و غیردرسی (ویا از طرق دیگر) با ...

روش پاکسازی مواد زائد از مغزتان!

دسته بندی: پزشکی و سلامت | توسط: یاسین قاسمی | در تاریخ: ۲۱ مرداد, ۱۳۹۴

مواد زائد و مضر برای مغز باعث بیماری‌های مختلف از جمله آلزامیر و پارکینسون می‌شود اما با یک راهکار ساده می‌توانید مغزتان را از شر آنها خلاص کنید.

پاکسازی مواد زائد یکی از علت‌های بنیادی مهم  نیاز به خواب است اما برای برای این کار دانشمندان یک توصیه مهم برایتان دارند؛خوابیدن به پهلو.

تحقیقی که نشریه علوم اعصاب {لینک} آن را منتشر کرده نشان می‌دهد که خوابیدن به پهلو باعث می‌شود که مغز از شر مواد زائد و مضر خلاص شود و این مسئله می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های عصب‌شناختی مختلف از جمله آلزایمر و پارکینسون را کاهش دهد. این مسئله به خاطر این است که با خوابیدن به پهلو که در پزشکی به وضعیت لترال مشهور است باعث باز شدن گذرگاهی در مغز به نام مسیر گلیمفاتیک می‌شود که دفع مواد زائد و دیگر مواد شیمیایی  را مهیا می‌کند. بر اساس تحقیق صورت گرفته مسیر گلیمفاتیک در در وضعیت به پهلو در زمان خواب بیشترین راندمان را برای دفع مواد زائد مغزی دارد.

 

محققان علوم اعصاب برای خوابیدن به پهلو این روش را با استفاده از بالشت‌های طبی پیشنهاد کرده‌اند که در بهبود دردهای کمر هم بسیار موثر است

در این تحقیق محققان از ام‌آرآی برای بررسی مسیر گلیمفاتیک در چند سال تحقیق خود استفاده کرده‌اند تا بهترین وضعیت خواب را ثابت کنند. amyloid β  و پروتئین تائو از جمله مواد مضری هستند که کاهش آنها در مغز با خوابیدن به پهلو مشخص شده است.

سیستم پاکسازی مواد زائد مغز یکی از هیجان انگیز ترین مواردی است که بدن در زمان خواب از آن استفاده می‌کند و به همین خاطر خواب مناسب و کافی یکی از مهمترین موارد سلامتی به حساب می‌آید.

خواب کافی در هنگام شب موجب تقویت سیستم پاک سازی مغز می شود. محققان فهمیده‌اند که سیستم پاک سازی مغز در زمان خواب بیشترین میزان فعالیت را دارد. سلول های مغز در طول خواب منقبض می شوند تا شکاف میان نورون ها بازشده و با جاری شدن مایعاتی، مغز تمیز می‌شود.

خوابیدن به پهلو یا همان وضعیت لترال مهمترین حالتی است که در میان انسان و بیشتر حیوانات دیده می‌شود. به نظر می‌رسد که انسانها سالها به صورت ناخودآگاه از این وضعیت خواب برای پاکسازی مغز و زائدات متابولیک آن در زمان بیداری استفاده کرده‌اند. بسیاری از بیماری‌های مغزی مرتبط با اختلات خواب هستند و محققان در تحقیق صورت گرفته به این نتیجه رسیده‌اند که همین مسئله به عنوان نمونه باعث از دست دادن حافظه در بیماری آلزایمر می‌شود. علاوه بر خواب مناسب حالا همیشه باید به یاد داشته باشید که وضعیت لترال بهترین روش برای داشتن خوابی مفید است.

  • Twitter
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Technorati
  • Reddit
  • Yahoo Buzz
  • StumbleUpon

» تبلیغــات
کدبازان