مطالب داغ
تیم‌ملی ایران نامزد دریافت بهترین‌ تیم سال آسیا
  تيم ملي ايران، حسن کامراني‌فر، جواد نکونام، حسين طيبي، تيم فوتسال گيتي پسند و تيم ملي فوتسال ايران نامزدهاي دريافت بهترين‌هاي ...
آنجلینا جولی همراه با دخترانش /تصاویر
 تصاویری از اولین حضور جولی پس از ابتلا به آبله مرغان در مطلب زیر مشاهده می‌کنید. آنجلینا جولی به همراه دو دخترش، ...
مورینیو: خودم را محبوبتر از چیزی که بقیه تصورمی کنند،می دانم
  .یک مربی دردنیای امروزی، نمی تواند همان مربی 10، بیست یا سی سال پیش باشد. مربیگری حرفه ای است که درحال رشد ...
عکس/بازیگر زن لبنانی در فیلم فجر
 لوریت حنینو بازیگر لبنانی فیلم گام های شیدایی، نشست خبری فیلم گام‌های شیدایی روز گذشته در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
مخترع ماوس رایانه در ۸۸ سالگی درگذشت
  «انگلبارت» علاوه بر اختراع ماوس رایانه، توسعه دهنده برنامه واژه پرداز (word processing) و اینترنت نیز محسوب می شود. یکی از مهمترین ...

بگذارند، روحانی به اعتماد و امید مردم پاسخ شایسته می‌دهد

دسته بندی: اخبار اینترنت | توسط: یاسین قاسمی | در تاریخ: ۸ مرداد, ۱۳۹۲

آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار گروهی از نمایندگان مجلس، قانون را چراغ راه حرکت به سوی تعالی و پیشرفت دانست و گفت: محور همه قوانین کشور، قانون اساسی است و اگر فصل حقوق ملی آن را اجرا کنیم، همه مردم راضی می‌شوند، جز یک اقلیت افراطی که رأی مردم را تزئینی می‌دانند.

بگذارند، روحانی به اعتماد و امید مردم پاسخ شایسته می‌دهد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با برشمردن حقوق مردم در نظام اسلامی و اهدافی که جمهوری اسلامی برای آنها ترسیم کرده است، گفت: نظام اسلامی با نهی از منکر صریح قرآنی در «ولاتجسسوا» به هیچ کس اجازه نمی دهد که در زندگی خصوصی مردم سرک بکشد. ایشان با یادآوری جمله تاریخی رهبری در روز انتخابات که «رأی مردم حق الناس است»، گفت: این جمله فقط برای روز انتخابات نبود به روزهای قبل از آن و بعد از آن هم مربوط می‌شد، که انشاءالله هر کس در هر مقام و مسئولیتی که هست، در این راه تلاش می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با ارائه تحلیلی از زندگانی امام مظلوم شیعیان در ۲۵ سال خانه نشینی و حدود ۵ سال حکومت، گفت: با وجود صراحت پیامبر در واقعه غدیر و بنا به سفارش آن بزرگوار، حضرت امیر(ع) به رأی مردم توجه می‌کرد و نمی خواست خود را بر مردم تحمیل کند. ایشان در پاسخ به سخنان یکی از نمایندگان در خصوص چرایی و چگونگی حضور در انتخابات و اتفاقات پس از آن گفت: در ماه های قبل از انتخابات هر کس به دیدار من می‌آمد، با پاسخ منفی مواجه می‌شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: عصر جمعه ای که فقط یک روز به آخر مهلت ثبت نام مانده بود، احساس کردم به استبداد رأی نزدیک شدم و در اوج تحیّر روحی، به قرآن پناه بردم که هم خوب آمد و هم می‌گفت به نتیجه نمی رسی، اما آثارش خوب است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دیدارهایی که با بعضی از مسئولان نظام در آن روزها و پیش از آن داشت، پرداخت و گفت: واقعاً مصمم بودم که نیایم و در آخرین لحظات با پیام های علمای قم و نجف و گروه های فراوان مردمی، تصمیم گرفتم به سهم خویش برای تحقق حماسه سیاسی کمک کنم.

ایشان با تأکید بر آشنایی با موانع قبل و بعد از ثبت نام گفت: وارد عرصه شدم و اتفاقات پس از آن را می‌دانید. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به دیدگاه ایشان نسبت به آقای روحانی، گفت: سالهاست که ایشان را می‌شناسم و اگر بگذارند، با همکاری دیگر قوا، به اعتماد و امیدواری مردم پاسخ شایسته می‌دهند. آیت الله

اگر فصل حقوق ملی آن را اجرا کنیم، همه مردم راضی می شوند، جز یک اقلیت افراطی که رأی مردم را تزئینی می دانند.

هاشمی رفسنجانی با تشریح اوضاع کشور در ابعاد داخلی و خارجی و تأکید بر لزوم پرهیز از ملاحظه کاری و تقیه سیاسی، گفت: باید با درایت در سیاست داخلی و خارجی، راهها را برای جهش کشور و جبران عقب افتادگی های سالهای اخیر باز نماییم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به نگرانی یکی از نمایندگان در خصوص پرونده هسته ای گفت: هیچ جای نگرانی نیست، چون هم دانش هسته ای را در اندیشه های جوانان خود و هم فتوای رهبری برای حرام بودن استفاده از سلاح هسته ای داریم، مهم تفهیم این موضوع با ادبیات دیپلماسی به جهان است تا مثل زمان پایان جنگ، اجماع دشمنان جهانی را به مسابقه دوستی با ایران تبدیل کنیم.

ایشان افزود: با اعلام سیاست تنش زدایی در ابتدای دولت سازندگی، تمام کشورهایی که در طول ۸ سال دفاع مقدس علیه ما در مجامع جهانی رأی می‌دادند، صدام را در مذاکرات بین المللی قطعنامه ۵۹۸ آغازگر جنگ دانستند و دیدید پس از آن، سرنوشت حزب بعث چه شد و ایران چگونه به سوی پیشرفت و تعامل با جهان حرکت کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز نگرانی از همزبانی افراطیون داخل و خارج کشور، در دشمن تراشی برای مردم ایران، گفت: می‌خواهند با تبلیغات مسموم، ذهن مردم دنیا را نسبت به ایران مخدوش نمایند. مغرضان داخلی و خارجی که همیشه بهانه گیری دارند، ولی باید با عقلای قوم در داخل و دیگر کشورها در جهت رفع تردیدها کار کنیم تا گره ها باز شوند. عضو مجلس خبرگان رهبری در فرازی از سخنان خویش، ضمن تقبیح اختلافات موجود بین باندها و جناح ها، گفت: تعارض قوا در جمهوری اسلامی بی معناست، مگر اینکه منافع باندی را بر منافع ملی رجحان دهند.

ایشان توجه به شرایط همه نهادهای قانونی کشور را برای چیدمان نیروها در آینده، ضرورتی سیاسی و مصلحتی اقوا برای کشورداری دانست و گفت: همه باید به منتخب مردم کمک کنند تا مردم را از وضع معیشتی موجود نجات دهند. هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از اتفاقات اخیر مصر، لیبی و تونس گفت: حاکمان پس از انقلاب در این کشورها نتوانستند مردم را قانع کنند که نسبت به حاکمیت مجدد استبداد نگران بودند.

در آغاز این دیدار آقایان تابش، مطهری، پزشکیان، زارعی، برومند داش قاپو، ملک شاهی، قادر مرزی، قوامی، جلیلی، حسین زاده، عبدی، گروسی و تاجگردون نمایندگان شهرهای اردکان، تهران، تبریز، بویراحمد، مغان، خرم آباد، بوکان، اسفراین، مسجد سلیمان، اشنویه، شهریار و گچساران در مجلس شورای اسلامی، به بیان دیدگاه های خویش درباره مسائل مختلف پرداختند.

  • Twitter
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Technorati
  • Reddit
  • Yahoo Buzz
  • StumbleUpon

» تبلیغــات